Relikwie Krzyża Świętego w Brusach

W tegorocznym Wielkim Poście cieszyłyśmy się obecnością relikwii Krzyża Świętego w naszej kaplicy zakonnej w Brusach.  Adorowałyśmy  Krzyż Chrystusa wspólnie i indywidualnie. Uwielbiałyśmy Boga za Jego miłość miłosierną, której szczytem jest KRZYŻ. Podzieliłyśmy się  naszą  radością i łaską płynącą z obecności  relikwii także z naszą parafią, w której w dwa kolejne, niedzielne popołudnia,  po nabożeństwie Gorzkich Żali połączonych z Koronką do Miłosierdzia Bożego, każdy mógł oddać  cześć  drzewu  Krzyża.

Relikwie adorowały także dzieci podczas rekolekcji wielkopostnych w ościennych wioskach naszej parafii.

W naszej kaplicy relikwie uczciły zarówno dzieci z naszego przedszkola jak i ze Szkoły Podstawowej. Wszystkie chętnie adorowały Krzyż i żywo interesowały się relikwiami i ich historią.