Miłość w Krakowie

Żaden z nas nie spodziewał się takiej eksplozji uczuć, czekając na pociąg do Krakowa w piątek o szóstej rano. Grupą dziewięcioosobową wyruszyliśmy na IX Zmartwychwstańcze Spotkanie Młodych (które odbyło się 22-24 września), aby nauczyć się pokochać samych siebie takimi, jakimi jesteśmy. Ojcowie zmartwychwstańcy przyjęli nas z radością serca i zastawionym stołem, dzięki czemu z pełnymi brzuchami mogliśmy podjąć wyzwanie, które nam postawili.

Oprócz paneli tematycznych mieliśmy spotkania w małych grupkach, na których dyskutowaliśmy na temat konkretnych fragmentów Biblii. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym czasie kontaktu z Bogiem. Codziennie rano witaliśmy naszego Stwórcę jutrznią, a popołudniu odmawialiśmy nieszpory. Ponadto oddawaliśmy Mu cześć poprzez Eucharystię.

Wielką niespodzianką okazała się wizyta czterech mężczyzn ze wspólnoty Cenacolo, którzy opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach w szukaniu Boga. Wspominali oni czasy, kiedy sięgnęli dna i walczyli z uzależnieniami, stając się z czasem rycerzami Jezusa Chrystusa. Ich świadectwa otworzyły nasze serca i poruszyły naszą wrażliwość na bliźniego.

Jestem pewna, że wszyscy uczestnicy wyjazdu zgodzą się ze mną, że punktem kulminacyjnym była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ojcowie zadbali o odpowiedni „klimat” do modlitwy oraz wzruszającą oprawę muzyczną. Bóg dotykał naszych serc.

Już nie możemy doczekać się następnego tak owocnego spotkania z Bogiem!

uczestniczka – Hanna Sulich