Medal w Piaśnicy

1 października 2017 r. Szkoła Podstawowa im. Błogosławionej Alicji Kotowskiej  uczestniczyła w uroczystości ku pamięci pomordowanych w Piaśnicy. W wyjeździe brało udział 170 osób, w wśród nich uczniowie, rodzice, nauczyciele. Udział w corocznych obchodach był wypełnieniem słów prezydenta RP Andrzeja Dudy, które zostały na tym miejscu odczytane: „Składam hołd ofiarom tej zbrodni. I dziękuje państwu, że pielęgnujecie pamięć o naszych rodakach. Jestem przekonany, że oddawanie czci tym, którzy do końca pozostali wierni Rzeczypospolitej jest także bardzo ważne dla nas współczesnych, dla umacniania patriotycznego ducha i etosu wolnej Polski. Pamiętamy i w imię tej pamięci chcemy z oddaniem służyć Ojczyźnie, aby tak jak nasi przodkowie swoją pracą, talentami, aktywnością społeczną budować siłę, bezpieczeństwo i pomyślność Rzeczypospolitej”.

Wielkim wyróżnieniem i przeżyciem było wręczenie Siostrom Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie, przez Stowarzyszenie Rodziny Piaśnickiej, Medalu Piśnickiego za wierne i ofiarne prowadzenie dzieł zainicjowanych przez Błogosławioną Męczennice Alicję Kotowska.

Po tak obfitej uczcie duchowej nastąpił przejazd  do Świecina, gdzie czekały liczne atrakcje w postaci żywej lekcji historii i wiele ciekawych zabaw z czasów średniowiecza.

To był niezwykle ubogacający i udany dzień, który ukazywał, szczególnie młodemu pokoleniu, takie wartości jak miłość do Boga i Ojczyzny oraz ważność tworzenia wspólnoty rodzinnej i szkolnej.