Pielgrzymowanie

W dniach od 5 do 13 sierpnia s. Agnieszka Augustyna Przytarska CR i s. Bożena Czapiewska CR wzięły udział w 27 pieszej chojnickiej pielgrzymce na Jasną Górę. Cała pielgrzymka trwała 14 dni my dołączyłyśmy do niej już na trasie, idąc przez 8 dni przeszłyśmy ok. 300 km.

Piesza pielgrzymka do Częstochowy to takie rekolekcje w drodze. Każdy dzień zaczynamy Eucharystią. Potem wyruszamy w drogę podczas której śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanemu  Poczęciu  NMP, potem różaniec, konferencja, medytacja Słowa Bożego i dzielenie się Nim, no i śpiew, śpiew, śpiew, czasem postój…
Wieczorem, dla „nieoperowanych” w sanitariacie były jeszcze tańce np. „Belgijka”, albo mecz Księża vs. Pielgrzymi, a na zakończenie wieczoru Apel do Matki Jasnogórskiej.

A 13 sierpnia w godzinach rannych ujrzeliśmy tablicę: CZĘSTOCHOWA. Następnie oświeciła nas jasność z nieba na znak, że jesteśmy „na miejscu”.

W rękach trzymając słoneczniki jak zwycięzcy w pawłowego biegu, który ukończyliśmy weszłyśmy na Jasnogórskie Wały prowadzeni przez służby drogowe. U szczytu powitał nas nasz ks. bp. Ryszard Kasyna dziękując, gratulując i radując się z tego dzieła. Następnie to samo uczynił przeor Jasnej Góry.

O godz. 11.30 była uroczysta Eucharystia na wałach jasogórskich z udziałem pielgrzymów z 5 diecezji, które przybyły na Jasną Górę tego dopołudnia: Pelplin, Rzeszów, Drohiczyn, Koszalin i Szczecin.

Niech Bóg i Jego Przenajświętsza Matka będzie uwielbiony za to dzieło.