Międzynarodowe spotkanie sióstr

W dniach 16.06 – 01.07.2019 r. odbyło się Międzynarodowe spotkanie Sióstr w formacji podstawowej oraz Sióstr odpowiedzialnych za formację. W tym czasie Siostry odwiedzały poszczególne domy naszych dwóch Polskich Prowincji oraz udały się do Wilna i na Białoruś. Wraz z Matką Generalną Dorotą Zygmunt CR, Radną Generalną s. Anną Heleną Skalik CR oraz Siostrami Prowincjałkami: S. Hanną Słodzinka CR i S. M. Aurelią Adamczyk CR, w spotkaniu wzięło udział siedemnaście sióstr z Polski, Białorusi, Tanzanii i Stanów Zjednoczonych.

W dniach od 17 do 19 czerwca Siostry odwiedziły domy Prowincji Poznańskiej. Pierwszym z nich był dom prowincjalny w Poznaniu. Następnie Siostry wyruszyły do Rumi, aby stamtąd odbyć pielgrzymkę do grobu bł. S. Alicji w Piaśnicy oraz do Wejherowa.

W każdym z domów Siostry, uczestnicząc we wspólnych posiłkach, mogły zapoznać się z Siostrami naszych wspólnot, a także powiedzieć kilka słów o sobie. Poza tym zwiedziły nasze domy, szkoły i dzieła. Ogromnym przeżyciem dla każdej z Sióstr była możliwość kroczenia śladami bł. S. Alicji.

Poprzez pielgrzymkę do Piaśnicy, wspólną Eucharystię na grobie S. Alicji oraz wejście do wejherowskiego więzienia, kościoła farnego i naszego domu, postać naszej Błogosławionej stała się jeszcze bliższa i bardziej obecna w życiu każdej z Sióstr uczestniczących w zjeździe.

Szczególnym czasem był pobyt w pierwszym domu powstałym na terenach ziem polskich- w Kętach. tam siostry mogły niemalże namacalnie doświadczyć obecności naszych Matek Założycielek.

Był to wspaniały czas, pełen łaski i Bożego działania, a także pogłębiania wzajemnej miłości i jedności siostrzanej. Z pewnością pozostanie on w naszych sercach i pamięci.

Poniżej zapraszamy do fotogalerii: