Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach od 6 do 15 lipca 2019 r. na Jasna Górę podążała 85 Poznańska Piesza Pielgrzymka. Wśród 19 grup czyli 1664 osób, dużej liczbie kapłanów i sióstr zakonnych w grupie nr 5 czyli różowej do tronu Matki podążała również s. Agnieszka Augustyna Przytarska CR.

Pierwszego dnia w sobotę 6 lipca po uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 w Katedrze Poznańskiej rozpoczynającej pielgrzymkę niemalże do pierwszego noclegi w Zaniemyślu poszła nas odprowadzić s. M. Bernadeta Majchrzak CR  – która całą pielgrzymkę przebyła pielgrzymując duchowo
i łącząc się z nami online w miejscach z których były takowe relacje np. ze wspólnych Mszy Świętych na trasie pielgrzymki.

Długo tego pierwszego dnia wychodziliśmy z Poznania, bo gdy ujrzeliśmy tę tablicę była godz. 13.30.

Już drugiego dnia podjęłam nowy rodzaj służby w piątkowej grupie pielgrzymkowej…

Po drodze spotkały nas różne pogody, ale począwszy od spadku temperatury do 12 C, porywistego wiatru, obfitego deszczu po piękne słoneczne dni. Po drodze mijaliśmy piękne kościoły w których sprawowana była dla pielgrzymów Eucharystia.

Na jedną z nich dojechał do nas ks. Bp. Damian Bryl rozwijając podczas homilii hasło pielgrzymki pt. „Z Maryją w nowe czasy”, które znalazło również swoją wykładnie w szeregu codziennych konferencji przygotowanych przez ks. kapelana PPP Łukasza Łukasika.

Na trasie spotkaliśmy się z wielką ludzką życzliwością: naszych gospodarzy u których nocowaliśmy i tych którzy na trasie gościli pielgrzymów średnio na 3 śniadaniach, 2 obiadach i 3 kolacjach dziennie, oraz sporych litrach kawy i herbaty.

Siódmego dnia grupa 5 chrzciła swoich „pierszaków” – ładnie było im w wiankach.

Dziesiątego dnia naszym oczom kazała się taka oto tablica informacyjna 🙂 CZĘSTOCHOWA.

15 lipca o godz. 16 mieliśmy uroczystą Eucharystię  na wałach Jasnej Góry pod przewodnictwem ks. Bp Szymona Sułkowskiego.

Tego dnia wieczorem spotkaliśmy sie jeszcze na Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00 do którego rozważania o teologii szkaplerza  ułożył o. Benedykt Belgrau – Karmelita przeor klasztoru z Krakowa.

16 lipca o godz. 8.00 uczestniczyłam jeszcze w przepięknej Mszy Świętej po łacinie i śpiewem gregoriańskim w kaplicy przed obliczem Matki Bożej, a o godzinie 11.00 na wałach Jasnogórskiego klasztoru w mszy Odpustowej o Najświętszej Maryi Pannie z Góry Karmel.