Obóz letni w Beskidzie Żywieckim

Od 3 do 13 sierpnia 2019 s. Iwona Maria CR uczestniczyła w obozie letnim Duszpasterstwem Młodzieży Poznańskiej Parafii św. Ojca Pio – w Beskidzie Żywieckim.
Wyjątkowe było to, że mieszkaliśmy w schronisku górskim na Hali Boraczej, nieopodal bacówki, pośród pastwisk, na których całymi dniami pasterz z sąsiedztwa wypasał stado 300 owiec. Młodzież tymczasem, niczym Boża owczarnia – cieszyła się wyprawami i na szlakach podziwiała piękno otaczających krajobrazów… ale nie tylko. Choć w plecaku musiały się znaleźć rzeczy niezbędne podczas kilku godzin wędrówki, nie zabrakło tam u nikogo egzemplarza Pisma Świętego. Każdego dnia na trasie medytowaliśmy Słowo Boże, aby lepiej i głębiej przeżywać Eucharystię. Mszę św. odprawiał i kazania o modlitwie i wspólnocie głosił duszpasterz wspólnoty – ks. Jarosław Trojan. Zwykle, po komunii świętej wielbiliśmy Pana Jezusa śpiewem kilku pieśni wielbieniowych, a na niedzielę przed wyjazdem schola wspólnotowa przygotowała dłuższe wielbienie.

Bardzo pragniemy i o to się modlimy, aby wzrastało w nas pragnienie trwania nieustannie przy Bożym Słowie, aby Ono było naszym pokarmem w codzienności. Taki kierunek wspólnota wybrała na czas formacji w rozpoczynającym się nowym roku duszpasterskim. Abyśmy wszyscy wzrastali w głębszym poznaniu Chrystusa!