Rekolekcje Duszpasterstwa Młodzieży z parafii św. o. Pio w Poznaniu

Siostra Iwona M. w dniach 13-15 grudnia prowadziła rekolekcje dla Duszpasterstwa Młodzieży w którym od dwóch lat czynnie bierze udział. Oto relacja jednej z uczestniczek:

Na początku roku liturgicznego uczestniczyłam z młodzieżą w rekolekcjach, których tematem była „Eucharystia – Wielka Tajemnica Wiary”. Przez trzy dni poznawaliśmy symbolikę gestów oraz przedmiotów wykorzystywanych w Liturgii.  Te rekolekcje odkryły nam prawdziwą miłość, jaką Bóg obdarowuje nas w każdej Najświętszej Ofierze oraz ukazały, w jaki sposób jeszcze głębiej przeżywać Eucharystię – Największą Tajemnicę Naszej Wiary.

Rekolekcje poprzedziło siedmiotygodniowe przygotowanie przez modlitwę i post. Grupa 18. osób odmawiała sobie codziennie jednego posiłku – tak, aby nasz post trwał nieustannie. Wierzymy, że przyczyniło się to do naszego doświadczenia spotkania z Bogiem Żywym, któremu dziękujemy za ten czas. Mamy nadzieję na promieniowanie Bożego działania na nasze rodziny, całą wspólnotę duszpasterstwa młodzieży, środowiska w których przebywamy i jeszcze dalej!