Sympozjum – bł. s. Alicja Kotowska

Bogate dni na długą zapiszą się w naszej pamięci. W piątek po wspólnej Eucharystii w wejherowskiej Kolegiacie Szkoła Sióstr Zmartwychwstanek wraz z zaproszonymi delegacjami szkół Zgromadzenia jak i szkół z Wejherowa uczestniczyła w przedstawieniu o bł. s. Alicji przygotowanym przez dzieci z przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek. Następnie dla zaproszonych gości odbyły się warsztaty dziennikarskie, plastyczne i wspólne odkrywanie życia s. Alicji w pokojach escape room. Po obiedzie młodzież z Warszawy i z Brus udała się na podchody, odwiedzając tym samym ważniejsze miejsca w naszym mieście związane z s. Alicją. O godz. 20.00 na mieszkańców Wejherowa i zaproszonych gości czekał jeszcze jeden punkt: teatr uliczny. Przestawienie z elementami tańca z ogniem przybliżyło wszystkim jeszcze bliżej życie bł. Alicji. W teatrze skupia się młodzież działająca przy parafii franciszkańskiej wraz z s. Olgą.

W sobotę uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Bp. Zbigniewa Zielińskiego, Słowo Boże wygłosił dla nas ks. Bp Wiesław Śpiewak CR.  Po Mszy zostało nadane imię bł. s. Alicji Kotowskiej 13 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej spotykającej się co sobotę w murach naszej szkoły, a gromadzącej w swoich zastępach młodzież z całego Wejherowa. Następnie mogliśmy posłuchać Oratorium „Requiem Piaśnickie”, po którym w salce parafialnej czekał na wszystkich tort jubileuszowy. Zaproszeni goście udali się do szkoły na przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VIb  i II oraz na pokaz tańca kaszubskiego. Po przedstawieniu wysłuchaliśmy 4 wykładów : p. mgr Elżbiety Grot, ks. prał. Daniela Nowaka, o. prof. Adamy Sikora OFM oraz s. mgr Teresy M. Kreft CR. Po zakończeniu sympozjum otwarta dla zwiedzających została nowo utworzona Izba Pamięci, która znajduje się w murach naszej szkoły.

W niedzielę siostry jak i uczniowie w gronie rodziny udali się na Mszę Św. pod przewodnictwem ks. abp Sławoja Leszka Głódzia do Piaśnicy.