Kapituła, Oaza, Śluby Wieczyste i co jeszcze?

Za nami już pierwsze dni w szkole. A u nas jak po tytule można się domyślić trochę się działo w ostatnim czasie.

W lipcu w Rzymie odbywała się Kapituła Generalna Naszego Zgromadzenia. Bogu dzięki za ten czas i Jego Miłosierdzie, któremu szczególnie było poświęcone to spotkanie.

W pierwszej połowie lipca także s. Alicja CR posługiwała w Lubomierzu na Oazie Dzieci Bożych CR, jako animator najmłodszej grupy dziewczynek i animator muzyczny. Chwała Panu za tę miłość, radość którą nas nieustannie obdarzał podczas rekolekcji i obdarza na Naszej – Dzieci Bożych drodze.

„TAK, PANIE” – 13 sierpnia podczas porannej Mszy Świętej trzy siostry – s. Aleksandra Maria CR, s. Magdalena Anna CR i s. Alicja CR odnowiły śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na kolejny rok.

W południe tego samego dnia podczas uroczystej Eucharystii s. Olga CR wypowiedziała wieczne „FIAT” Zmartwychwstałemu Panu w Naszym Zgromadzeniu.

Cieszymy się z uroczystości i życzymy każdej Siostrze wiernego kroczenia drogą „Przez Krzyż i Śmierć do Zmartwychwstania i Chwały”, by każda miała na ustach i w sercu słowa „Ja nie umieram, ja wstępuję w życie”.

Pierwszego dnia września rozpoczął się rok szkolny – w poznańskiej szkole została otwarta pierwsza klasa szkoły podstawowej z czego się bardzo cieszymy. Pierwszego dnia podczas Eucharystii zostały poświęcone tornistry najmłodszych uczniów. Życzymy wszystkim uczniom, przedszkolakom, pracownikom szkół i przedszkoli błogosławionego czasu. 🙂