Młody Bosko

„Gdzie widziałyście Księdza Bosko? Jakże żałuję, że mnie to ominęło! Śliczna jego odpowiedź (…) a jaka prawdziwa: Modlitwa i ofiara” – pisała bł. Matka Celina do Matki Jadwigi w 1884r, po spotkaniu naszych sióstr ze św. Janem Bosko. Dziś po niemal 133 latach od tamtego wydarzenia, Matka Celina wraz z Don Bosko spoglądając z nieba widzą współpracę swych duchowych córek i synów, która dokonuje się w Rumi, a której jednym z przedsięwzięć było zorganizowane 31.12.2016 roku przedstawienie pt. ”Młody Bosko”.

Scenariusz opracowała s. Benedykta Dziedzic wraz z Małgorzatą Orchowską – studentką Akademii Morskiej. Aktorami w sztuce byli Księża Salezjanie (ks. Janusz jako biskup i spowiednik, ks. Lech jako  św. Jan Bosko), młodzież oazowo – trydencka (Małgorzata -komentator, Mateusz – młody Bosko, Damian i Robert – trudna młodzież) oraz s. Benedykta jako Matka Boża i niezapomniane owieczki, których użyczono nam z Przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek z Wejherowa. W sylwestrowy wieczór, po Mszy Świętej na zakończenie 2016 roku w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zebrało się ponad 100 osób, aby przybliżyć sobie młodość ks. Bosko, rozeznawanie powołania, powstanie dzieła, zasady duchowości i pracy z młodzieżą oraz perspektywy na przyszłość.

Zwieńczeniem spektaklu był wspólny śpiew: „Idziemy aleją usłaną różami”, w który żywo włączyła się publiczność, oraz rozdanie każdemu obecnemu myśli ks. Bosko, z którą wkraczaliśmy w nowy 2017 rok. Z serca dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną pracę dla Zmartwychwstałego Pana pod czujnym okiem św. Jana Bosko.