SZAL w Pelplinie

Siostry ze wspólnoty w Brusach wraz z około stu  innymi  osobami  uczestniczyły  w wielkopostnym dniu skupienia dla członków Szkoły Animatorów i Liderów  działającej w diecezji pelplińskiej.

Celem tej szkoły jest:

– koordynacja diecezjalnych inicjatyw duszpasterskich powierzonych przez Biskupa Diecezjalnego  (formacja bierzmowanych, Szkoła Liderów i Animatorów i in.);

– koordynacja prac poszczególnych duszpasterstw działających na terenie diecezji;

– inspirowanie i wdrażanie nowych inicjatyw pastoralnych.

Centralnym wydarzeniem dnia skupienia była Msza Święta.

Ponadto medytowaliśmy słowo Boże, dzieliliśmy się w grupach, wysłuchaliśmy konferencji  nt.: „Czym jest świętość?” Spotkaliśmy się także z Księdzem biskupem Arkadiuszem Okrojem, który przybliżył nam ideę największego duszpasterskiego przedsięwzięcia jakim będzie forum diecezjalne „U źródeł łaski”.  Ksiądz biskup zachęcał  wszystkich członków SZAL-u do czynnego udziału w organizacji tego spotkania.

Młodzież z KSM przygotowała prelekcję  „Na tropie świętych – spotkanie z bł. Karoliną Kózką i św. Stanisławem Kostką”.

Ksiądz dyrektor wydziału duszpasterskiego zaznajomił też wszystkich z propozycjami  duszpasterskimi, które skierowane zostaną głównie do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ukazał przestrzenie, w których działać będą członkowie Szkoły Animatorów i Liderów. Dzień skupienia był bardzo bogaty. Członkowie SZAL-u opuszczali Pelplin z nowym zapałem, pomysłami i szeregiem zaproszeń do czynnego włączania się w życie diecezji.